Haber

Mahir Akkoyun: Siyasi gündemdeki düşüncelerimi ifade etmek için tasarımları paylaştım

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin fotoğrafları, “Bu ürün size pahalı mı geliyor? Etiketleri tasarlayan ve sosyal medya hesaplarında paylaşan Becerikli Akkoyun’un sözleri Erdoğan sayesinde savcılıkta ortaya çıktı. Akkoyun, “Siyasi gündemdeki düşüncelerimi ifade etmek için bu tasarımları paylaştım. Amacımın kendisine hakaret etmek olmadığı öğrenildi.

Mahir Akkoyun, bu sabah ailesiyle birlikte İzmir’deki evinin önünde gözaltına alındı. Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan Bilirkişi Akkoyun, Bostanlı’daki bölge adliyesine sevk edildi.

‘GRAFİK TASARIMCI OLDUĞUM İÇİN SİYASİ GÜNDEM İLE ETİKETLER TASARLADIM’

ANKA’nın haberine göre, Uzman Akkoyun’un savcılığa verdiği ifadede şunları söylediği öğrenildi:

“Grafik tasarımcı olduğum için siyasi gündem olan Twitter hesabımda paylaştığım etiketleri ben tasarladım. Sadece Twitter adresimde paylaştım, marketlerde bu etiketlerin dumping ve yapıştırma işlemini ben yapmadım, kimin yaptığı hakkında bir bilgim yok. Siyasi gündemdeki görüşlerimi belirtmek için bu tasarımları paylaştım. Rastgele bir hakaret etmek istemiyorum. Birçok kişi hazırladığım görselleri kullanmak için bildirim gönderiyordu, onlara cevap vermem zaman aldığı için genel bir açıklama olarak tweet’i paylaştım. Bana yapılan hatayı kabul etmiyorum. Tutuklama kararı hukuka aykırıdır ve işleme itiraz ediyorum.”

‘ELEŞTİRME HAKKI KAPSAMINDA’

Akkoyun’un avukatı Berfin Kaya, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçunun hukuki unsur oluşturmadığını söyledi. Müşteri, yalnızca yaşam maliyeti hakkındaki düşüncelerini paylaştı. İfade özgürlüğü ve siyasetçileri eleştirme hakkı kapsamındadır. ve müvekkilinin serbest bırakılmasını talep etti. (ANKA KUŞU)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu