Sağlık

Keçiören Belediyesi Binlerce Afet Mağdurunu Tedavi Etti

Keçiören Belediyesi’nin deprem bölgesindeki canlıların yaralarını sarmak için görevlendirdiği veterinerler, leylekten köpeğe, kuzudan kediye binlerce canlıyı tedavi etti. Can dostların bakım ve tedavileri için görevlendirilen veteriner hekimler ve yardımcı işçiler, bölgedeki hem enkaz altından çıkarılan hem de olumsuz kurallardan etkilenen canlılar için canla başla çalıştı.

Hayvanların sağlık kontrolünden geçen ekipler, gerekli gördüklerinde cerrahi müdahale de yaptı. Öte yandan ekipler, deprem bölgesindeki il, ilçe ve köylerde de AFAD koordinasyonunda gıda dağıtımı yaptı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, asrın afetinden olumsuz etkilenen hayvanların tedavisi için veteriner hekimlerin afet bölgesinde özverili bir şekilde çalıştığını belirterek, “Biz depremzedelerimizin yaralarını sararken aynı zamanda hastalarımızı da tedavi ettik. sevgili arkadaşlar. Veteriner hekimlerimiz, hem enkaz altında kalan hem de afet bölgesindeki olumsuz koşullardan etkilenen hayvanlarımızın bakım ve tedavileri için gece gündüz çalıştı.

Yanlarında bulundurdukları tıbbi cihaz ve ekipmanlarla siz değerli dostlarımızın ihtiyacı olan tam teşekküllü bakım ve tedavi hizmetini sağladılar. Hayvanlarımızın sağlığına kavuşması için özveriyle çalışan tüm veteriner hekimlerimize teşekkür ederiz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

ineboluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu