Haber

Fidan Kemalpaşa’da Toprakla Buluşuyor

Kemalpaşa Belediyesi, ilçedeki çiftçilere ve vatandaşlara ücretsiz sebze fidesi dağıttı. Kemalpaşa Kapalı Pazar Yeri’nde toplam 150 bin fidan vatandaşlarla buluşturuldu.

Kemalpaşa Belediyesi tarafından tarıma ve üreticiye destek faaliyetleri kapsamında yaklaşık 150 bin biber, patlıcan ve domates fidesi dağıtıldı. Köy Hizmetleri Müdürü Olcay Savur, “Cumhurbaşkanımızın göreve geldiği ilk günden itibaren bizlere ilettiği tarımsal güçlendirme çalışmaları kapsamında her yıl vatandaşlarımıza sebze fidelerini ücretsiz olarak ulaştırıyoruz. Her yıl sererek yürüttüğümüz fidan destekleme çalışmalarında bu yıl Kemalpaşa Belediyesi olarak kurduğumuz serada yerli tohumlardan elde ettiğimiz fidanları ücretsiz olarak halkımıza ulaştırdık” dedi.

“YARNA’DA TARIM YATIRIM YATIRIM”

Kemalpaşa’nın bir tarım ilçesi olduğunu vurgulayan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, “İlçemizin temel geçim kaynaklarından biri tarım. Çiftçi bir ailede büyümüş biri olarak çiftçilerimizin sorunlarını ve mevcut durumu biliyorum. 2020 yılından itibaren vatandaşlarımız en azından kendi sebzelerini üretebilsinler, aile bütçesine katkı sağlamak amacı ile başlattığımız fidancılığa desteğimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Bu yıl yaklaşık 150 bin vatandaşa fidan dağıttık.Ayrıca Karakılçık buğdayının yaygınlaşması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.Zeytinyağı hasadı yapan vatandaşlarımıza destek amacıyla kurduğumuz zeytinyağı fabrikamız geride bıraktı. İlk yıl ağır kapasite. Bizim anlayışımız tarıma yatırımdır. Yarınlara yatırım yapın” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberurgup.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu